|HODNOCENÍ SEZONY| Martin Janečka

Jak hodnotí naši velmi úspěšnou sezonu trenér a zároveň nejproduktivnější hráč Martin Janečka? Více v článku...

Marti, je za námi historicky první futsalová sezóna na území města Olomouce, dokázal bys čtenářům vypíchnout 2 nejlepší momenty celé uplynulé sezóny?
Vypíchnout 2 nejlepší momenty v této úspěšné sezoně je velmi obtížné, jelikož celé sezona se nám náramně podařila. Ale samozřejmě úžasný zážitek byl domácí postupový zápas s Jakubčovicemi před plnou halou a poslední dva zápasy sezony s Vyškovem a Jeseníkem byly opravdu nadstandartní ve 2. lize.

Co si myslíš, že se nám naopak nepovedlo, nebo na čem bychom měli zapracovat do dalších let?
Jelikož jsme se s futsalem teprve seznamovali, vyskytlo se v naší hře velké množství chyb, ale každou chybu jsme dokázali odstranit, což nás neustále posouvalo výš a výš.

Jako člen vedení jsi souhlasil s odmítnutím postupu do nejvyšší futsalové soutěže – jak toto rozhodnutí vnímáš? Co to pro nás znamená?
Vnímám toto naše rozhodnutí velmi pozitivně, ikdyž touha si zahrát 1. VFL byla obrovská. Jak jsem říkal před sezonou, nechtěl jsem, aby působení Olomouce na futsalové scéně mělo pouze epizodní roli, jak jsem to zažil před rokem v Bazooce a první liga by tomu mohla uškodit. Proto je toto rozhodnutí správné. Můžeme stabilizovat tým, zázemí a všechno okolo. My se chceme futsalem bavit a pracovat na sobě, a je jedno jestli to bude v první nebo zatím ve druhé lize.

Myslíš si, že dokážeme v následujícím ročníku navázat na skvělé výkony z letošního ročníku? Jak k nám budou přistupovat soupeři?
Nerad si dávám nějaké předsezónní cíle co se týče umístění. My uděláme všechno proto, abychom skončili co nejvýše příští sezonu. Ale myslím si, že příští sezona pro nás bude náročnější než byla ta naše první.

V průběhu jara jsi získal trenérskou licenci, plánuješ nějaké změny v tréninkových jednotkách, herních situacích apod.?
S Palcem jsme mladí trenéři, kteří se chtějí neustále vzdělávat. Chceme se naučit hrát futsal, který by jednou snesl, ta nejpřísnější kritéria. Už teď víme, jak vylepšit tréninkový proces a metody, abychom byli v příští sezoně co nejefektivnější.