FC Tango Hodonín vs SKUP Olomouc

Datum a čas konání: 29.1.2021 20:30

DRAMA AŽ DO POSLEDNÍHO HVIZDU!

Ten, kdo chyběl na finále poháru, přišel opravdu o hodně!...

Včerejší finálové utkání poháru SFČR Olomouckého kraje bylo dramatem až do samého závěru! Na olomoucké palubovce se domácí utkali s týmem z Jeseníku, který přijel v perfektní formě! Gólovou šanci dostal hned na začátku zápasu olomoucký gólman Radek Janečka, který neváhal a vystřelil z téměř poloviny hřiště nechytatelnou střelu, která před brankařem zaplavala a skončila v šibenici hostů. Po zbytečných chybách jako z tréninku se Jeseník rychle ujal vyrovnání a z následné akce dokonce vedení. Skóre 2:2 dorovnal po krásné kombinační akci Petr Brazdil, nedlouho po něm skóroval tvrdou střelou i Martin Zapletal a dostal SKUP do vedení. Před koncem první poloviny jsme hostům darovali vyrovnávací gól do kabin a hráči odcházeli z hrací plochy za skóre 3:3. Do druhé půle zápasu nastoupil hostující tým mnohem lépe připraven a dvěmi brankami utekli našemu týmu. Domácí to však nezlomilo a do poslední desetiminutovky dali vše. Pět minut před koncem snížil skóre (na 4:5) po krásně sehraném rohového kopu David Lošťák. V posledních minutách utkání domácí celek horlivě okupoval plochu hostujiciho týmu a zaslouženě dokázal vyrovnat. Díky tvrdé střele Davida Lošťáka, který se trefil pod břevno to bylo minutu do konce utkání 5:5. “Hrajeme dál, chceme vyhrát v základní hrací době” znělo z domácí stříkačky. Po hostujícím rozehraní se míče ujmul domácí brankář, který krásným hodem našel Jana Šipku, který nachystal před prázdnou bránu příležitost pro staršího z bratrů Janečkových, který ale nabídku na ukončení zápasu odmítl a trefil pouze břevno. “Hrajeme dál!” Míč se dostává k hostujícím, kteří ho drží na půlce a čekají na odpískání konce zápasu, v tom přichází naprosto nepochopitelný šestý faul od domácího kapitána Martina Zapletala! Je tu 10 metrový volný přímý kop. 6 vteřin do konce. Celá hala se chvěje, co bude. Janečka chytá! Jdeme na penalty! V penaltovém rozstřelu se dalo napětí krájet. Z pěti penalt vstřelili domácí i hostující po čtyřech brankách, a tak přišla na řadu náhlá smrt, ve které domácí SKUP podržel výborným zákrokem domácí Radek Janečka. Za zmínku stojí také osm nastřelených tyček od domácího mužstva a neuvěřitelný výkon hostujícího brankáře Tilla, který podal heroicky výkon a držel celý zápas Jeseník ve vyrovnaném tempu. Olomouc tak vrací Jeseníku porážku z minulého ročníku poháru a přebírá titul vítěze krajského poháru SFČR pro Olomoucký kraj. O soupeři v osmifinále tohoto poháru Vás budeme informovat. Děkujeme a #jsmeskup.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 38 | Posledních 7 dnů: 9 | Poslední den: 1