|HODNOCENÍ SEZONY| Tomáš Palinek

Jaká byla sezona očima trenéra Tomáše Palinka??

Tome, sezóna uplynula jako voda. Stojíme na jejím konci, který má pro nás vítězný podtext. Jak bys zhodnotil celou uplynulou sezónu?

Byla to perfektní jízda plná nezapomenutelných okamžiků. Vydali jsme se na neznámou cestu, na jejímž začátku jsme společně s nynějším vedením seděli na atletickém stadionu - bez hráčů, haly a financí. Měli jsme představu, vizi a velké očekávání. Během celého roku jsme všichni přešli různé překážky, které nám stály v cestě a musím říct, že to vyšlo ještě lépe, než jsme na začátku mysleli.

Co se nám nejvíce povedlo a kde jsme zaostali?

Nejvíce mě těší návštěvnost, která každým zápasem rostla. Všem to dodává neskutečnou energii, z níž chceme vydolovat atraktivní futsal pro pohlazení každého diváckého očka. Za celkovou podporu děkujeme každému, kdo nás přišel podpořit. Hráči dokázali neustále zlepšovat své individuální futsalové myšlení a týmový herní výkon. Velká pochvala za progres, který udělali za celý rok. Naopak mě mrzí pozdní tréninkové jednotky, na které nemohli z časových důvodů dorazit všichni členové SK UP Olomouc.

Myslíš si, že odmítnutí první ligy bylo správné nebo špatné rozhodnutí?

S vedením jsme se shodli, že pro nás to bude správné rozhodnutí z několika hledisek. Nechceme uspěchat chod klubu zbrklým a nerozvážným rozhodnutím. Zvážili jsme všechna pro a proti. Sice by bylo skvělé se dostat do podvědomí nejlepším klubům z České republiky a srovnat se s nimi rovnou na palubovce. Nicméně věřím, že ten správný čas přijde. Třeba se nám povede postup v poháru a karty si rozdáme ve vyřazovacích bojích. Pro kluky je to velká motivace se neustále zlepšovat.

Dokážeme příští rok dosáhnout stejného výsledku jako letošní rok? Příští rok už nebudeme černý kůň soutěže, jak na to budou reagovat soupeři?

Čeká nás velice těžký úkol. Obhájit vítězství v odlišné roli, než jsme vstupovali do poslední sezóny, znamená hlavně to, že každý soupeř se bude chtít proti nám vyšvihnout. Musíme se neustále koncentrovat na zlepšování taktické přípravy, a hlavně herních dovedností.

Jaké plánuješ změny do dalšího ročníku jako trenér?

S Martinem Janečkou jsme absolvovali trenérskou licenci futsalu, kde jsme nabrali různé zkušenosti od prvoligových celků. Chceme hlavně stabilizovat kádr a využívat různé futsalové trendy a metody ke zlepšování v našem časově omezeném tréninkovém procesu.