|OFICIÁLNĚ| SK UP zůstává ve druhé lize

V sezoně 2020/2021 budeme opět nastupovat ve druhé nejvyšší lize skupiny Východ

Vážení sportovní příznivci, již je to 9 měsíců, co jsme založili první futsalový klub na území města Olomouce. Začátky nebyly vůbec jednoduché, museli jsme se potýkat, jak s finančními problémy, tak i s celou řadou futsalových a nefutsalových záležitostí. Nic z toho nás naštěstí neodradilo a naší hlavní motivací bylo kvalitně reprezentovat jak naší „alma mater“ Univerzitu Palackého, tak i statutární město Olomouc. To, co se nám za tuto dobu podařilo vybudovat, je skoro až neuvěřitelné. Na zápasy, které se odehrály na domácí palubovce zavítalo více než dva tisíce fanoušků, kteří si během jednotlivých utkání rozhodně přišli na své. Přichystali jsme pro ně skvělé zázemí, nechybělo ani vynikající točené pivo, či poločasové losování o velmi hodnotné ceny. Postupně vznikala parta úžasných lidí, kterou si již nyní troufnu nazvat jako druhou rodinu. Jeden pro druhého dokážeme bojovat hlavně v těch nejtěžších momentech, neuvěřitelně se semknout a táhnout za jeden provaz.
Chtěl bych moc poděkovat všem našim hráčům, fanouškům a partnerům, kteří nám v době, kdy jsme se jako nováček soutěže teprve rozkoukávali, projevovali svou přízeň.

V ligovém ročníku 2019/2020 dokázal oddíl Sportovního klubu Univerzity Palackého ovládnout druhou nejvyšší futsalovou ligu a zasloužil si tak právem postup do nejvyšší soutěže. Dlouho jsme se rozmýšleli a analyzovali, co by pro nás tato skutečnost znamenala. Ano, byla to pro nás velmi lákavá možnost a plně si uvědomujeme, co by do Olomouce 1. Varta liga přinesla, ale i přes všechna tato pozitiva bohužel vyhrál hlas říkající NE. Ze vzniklé aktuální situace, kterou nám všem uštědřil Covid-19, jsme bohužel nuceni z finančních důvodů odmítnout působení v 1. nejvyšší lize futsalu. Nechceme se jako klub dostat do tíživých situací, kterými bychom uškodili nejenom našim štědrým sponzorům, ale i celému futsalovému oddílu. V momentální situaci by rozpočet na příští sezónu byl příliš vysoký a dostali bychom se na čísla, která si my ani naši sponzoři kvůli koronaviru nemůžeme dovolit.

Tímto bychom se chtěli omluvit hlavně Vám všem fanouškům, kteří jste již těšili na prvoligová futsalová klání v Olomouci. Ovšem věříme, že rozhodnutí managementu klubu s odstupem času pochopíte a všichni se zase budeme moci setkat v záři při dalším domácím utkání na palubovce Sportovní haly UP, protože MY přijdeme silnější!

Nikolas Tilkeridis – Předseda klubu